scenariusze teatralne

Zapraszamy do zapoznania się z działem scenariusze teatralne.

W kategorii adaptacje literatury przedstawiamy kilka autorskich scenariuszy, które powstały na podstawie wybranych dzieł literatury dziecięcej: Małego Księcia, Kubusia Puchatka, wierszy Juliana Tuwima i Marii Konopnickiej. Każda z adaptacji zawiera obszerne i szczegółowe didaskalia (opis scenografii, kostiumów, poszczególnych sytuacji scenicznych), tak by były gotowe do pracy z grupą. Pozostaje Wam zatem wybrać tekst i rozpocząć próby!

Kalendarz szkolny pełen jest imprez okolicznościowych, a te z kolei są świetną okazją do zainteresowania dzieci teatrem i do zaangażowania ich w przygotowanie przedstawienia. Co jednak zrobić, by nie zamieniło się ono w kolejną nudną akademię?
Przygotowaliśmy kilka scenariuszy okolicznościowych, tematycznie związanych ze zmianą pór roku oraz z okresem Bożego Narodzenia. Teksty oparte są na oryginalnych pomysłach inscenizatorskich naszych autorów, powstały specjalnie na użytek projektu „Dilettante – teatr w ruchu”. Są w zupełności do Waszej dyspozycji. Jeśli przedstawione tu teksty zainspirują Was do napisania własnego autorskiego scenariusza – możecie za pomocą naszej strony podzielić się nim z innymi instruktorami. Czekamy na Wasze propozycje.

Gdy jest zespół, są chęci, a brak pomysłu na scenariusz, polecamy sięgnąć do klasyki literatury dziecięcej. W propozycjach repertuarowych przypominamy te tytuły, które naszym zdaniem są niewyczerpanym źródłem pomysłów na adaptacje, scenariusze oraz scenki.